Zawód: trener biznesu - dobry sposób na karierę

Eksperci szacują, że na terenie naszego kraju brakuje około dwóch tysięcy specjalistów zajmujących się szkoleniami. Okazuje się jednak, że rynek usług trenerów biznesu rośnie. Nawet spowolnienie w gospodarce tej gałęzi gospodarki nie grozi. Najlepsi trenerzy za jednodniowe szkolenie otrzymują wynagrodzenie wynoszące nawet kilka tysięcy złotych. Dolna stawka za godzinę treningu wynosi około 60 złotych. W efekcie w ciągu miesiąca trener może liczyć na zarobki wynoszące nawet 10 tysięcy złotych.

Zainwestuj w siebie

Naprawdę wysokie zarobki, a także naprawdę niewielkie koszty związane z prowadzeniem działalności to magnes, który bardzo silnie przyciąga naprawdę dużą rzeszę osób chcących spróbować swoich sił na rynku usług szkoleniowych. Koszty związane z wejściem w branże to mniej więcej kilkanaście tysięcy złotych. Samo szkolenie może pochłonąć około 7 tysięcy złotych. Niezbędny jest zakup laptopa, który będzie przeznaczony do tworzenia prezentacji. To wydatek około 2,5 tysiąca złotych. Nie można zapomnieć o zakupie oprogramowania, co pochłonie kolejne 1,5 tysiąca złotych. Niezbędny jest również zakup lektur uzupełniających wiedzę z kursu.

Inwestycja w siebie

Wskazane są lekcje języka angielskiego dla tych, którzy tego języka nie znają lub stopień jego znajomości jest zbyt niski. Warto odświeżyć zasady gramatyki, a także popracować nad płynnością mowy. Nie można bowiem zapominać, że coraz więcej klientów to zagraniczny pracownicy zatrudnieni w naszych firmach. Największe firmy szkoleniowe nie kryją, że naprawdę chętnie stawiają na usługi tak zwanych wolnych strzelców. Najbardziej znane firmy zatrudniają przeszło setkę trenerów na etacie oraz współpracują z szeregiem tak zwanych freelancerów.

Dlaczego tak się dzieje?

Pracownik z zewnątrz kosztuje po prostu zdecydowanie mniej. Obecnie trenerem może być praktycznie każdy. Trzeba jednak pamiętać, osoba wykonująca ten zawód musi naprawdę lubić ludzi. Praca szkoleniowca jest naprawdę bardzo trudna i jednocześnie wyczerpująca pod względem emocjonalnym. Grupa osób, które są szkolone błyskawicznie wyczuwa nieszczerą osobę. W efekcie zamyka się na prowadzącego. Konsekwencją jest brak dobrej oceny szkolenia, a co za tym idzie kolejnych ciekawych zamówień. A przecież właśnie na kolejnych zleceniach zależy wszystkim tym, którzy zdecydowali się zająć właśnie prowadzeniem treningów biznesowych.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z marketingiem

Czy warto zostać trenerem biznesu?
Czym powinien wyróżniać się trener biznesu?
Jak zmotywować się do realizowania planów?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@hotel-augustow.pl

Galeria