Popyt na trenerów biznesu

Mówi się o tym, że najlepsi z trenerów mogą zarabiać nawet po osiem tysięcy PLN za jeden dzień szkolenia, symptomatyczne wydaje się przy tym to, że żaden z nich nie narzeka na brak zleceń. Co więcej, zarówno unijne dofinansowanie szkoleń, jak i moda na inwestowanie w pracowników sprawiają, że w najbliższym czasie trenerzy nie będą musieli obawiać się tego, że zabraknie dla nich pracy.

Ile zarabia trener biznesu?

Wspomniane stawki nie są zresztą nawet tymi najwyższymi, nie można bowiem zapominać o tym, że trenerami bywają też telewizyjne gwiazdy oraz osoby kreowane przez media jako eksperci. W takim przypadku stawki rosną nawet do kilkunastu tysięcy za dzień szkolenia i ponownie mamy do czynienia z dużym zainteresowaniem. Oczywiście, o stawkach decyduje przede wszystkim sam trener. Początkujący jest tylko trybikiem w maszynie i najczęściej godzi się na stawki, które są mu proponowane. Osoba z większym doświadczeniem sama dyktuje warunki, choć zawsze musi liczyć się z ryzykiem związanym z tym, że nie będą one zaakceptowane.

Wspomniany luksus nie jest zresztą aż tak powszechny, jak nam się wydaje i dotyczy przede wszystkim dość wąskiej grupy ekspertów. Tego rodzaju doniesienia działają na wyobraźnię, zaskoczeniem nie powinno być więc to, że mówimy o zawodzie cieszącym się dużą popularnością. Okazuje się zresztą, że choć to pieniądze przyciągają w największym stopniu, nie jest to jedyny czynnik sprawiający, że praca trenera wydaje się tak kusząca. Wielu osobom znacznie bardziej podoba się swoboda działania, perspektywa ciągłego rozwoju oraz nielimitowany czas pracy i to nawet pomimo tego, że mówimy o atutach, które szybko mogą się przeobrazić w ograniczenia.

Wysokie zarobki

Wsparcie z Brukseli

Pieniądze z Unii Europejskiej płyną zresztą nieprzerwanym strumieniem i wiele wskazuje na to, że rynek szkoleń również w najbliższych latach będzie się rozwijać i to nawet wówczas, gdy dojdzie do spowolnienia gospodarczego. Specjalizacja w cenie Oczywiście, wśród trenerów biznesu odpowiedzialnych za tak zwane szkolenia miękkie, możemy znaleźć specjalistów z różnych dziedzin. Warto wspomnieć choćby o psychologach i socjologach, choć ważne miejsce zajmują inżynierzy i fizycy. Mamy przy tym do czynienia zarówno z absolwentami studiów podyplomowych, jak i z osobami, które zdecydowały się na ukończenie szkoły trenerskiej, tych bowiem w Polsce nie brakuje.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z marketingiem

Czy warto zostać trenerem biznesu?
Czym powinien wyróżniać się trener biznesu?
Jak zmotywować się do realizowania planów?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@hotel-augustow.pl

Galeria