Szlifiernia brylantów, czyli w jaki sposób kształcić trenerów biznesu.

Jak kojarzy się nam zawód trenera biznesowego?

Przeważnie myślimy o osobie która prowadzi aktywny tryb życia, poznaje ciekawe osoby, podróżuje w nowe miejsca i zwiedza atrakcyjne miejscowości. Zawód trenera biznesowego jest bardzo kuszący i brzmi dumnie, zatem chętnych do jego wykonywania nie brakuje. Do tego dochodzą dobre zarobki, jak na realia polskie to stawka minimum 60 zło za godzinę dla początkującego jest zachęcająca. Jednak zawód ten wymaga pewnych predyspozycji i umiejętności o cym niekiedy się zapomina.

Trener biznesowy pracuje z grupą ludzi zatem podstawą jest łatwość nawiązywania kontaktu z innymi osobami, prowadzenie szkolenia w sposób ciekawy i przyciągający uwagę, umiejętność angażowania wszystkich uczestników w rozwiązywanie problemów i sytuacji jakie są podawane na przykładach. Nie każdy sobie z tym łatwo poradzi, czasem potrzebujemy długiej nauki na różnych kursach i studiach podyplomowych, aby posiąść wiedzę z zakresu prowadzenia tego typu zajęć.

Jak wygląda efektywne szkolenie motywacyjne?

Dobre szkolenie nie przeprowadzi osoba bez szerokiego doświadczenia i wiedzy z zakresu obejmującego szkolenie. Tutaj nie wystarczy przeczytać 2-3 książek czy też wyszukać kilka stron w Internecie z przykładami i anegdotami, lecz trzeba wprowadzić sporą dawkę własnych lekcji życiowych i wykazać się mocną sprawnością intelektualną. Oczekując największej efektywności szkoleniowej, musimy je dokładnie dopasować do potrzeb i oczekiwań uczestników, nie zbaczać z tematu szkolenia, tylko drążyć zagadnienia przydatne w codziennej pracy. Najlepsi trenerzy ciągle prowadzą analizę potrzeb jakie wysuwają różnorodne firmy w zakresie szkoleń.

Rozwój osobisty

Często zdarza się, że ułożony program szkoleniowy ulega całkowitemu przekształceniu po rozmowach z daną firmą lub po dokładnej analizie potrzeb jakie wysuwają potencjalni klienci na rynku. Czasami okazuje się, że problemy firm nie wynikają z braku wiedzy i umiejętności pracowników, lecz np. ze złej organizacji czasu pracy, co bardzo łatwo można wychwycić w czasie prowadzonych przedszkoleniowych analiz. Zadaniem trenera jest zdobycie wiedzy o pracy w firmie i wykazanie problemu, co pozwoli w czasie szkolenia naprowadzić pracowników na najlepsze rozwiązania zaistniałej sytuacji. Bardzo ważnym etapem jest kontakt z uczestnikami po zakończeniu szkolenia i ocena jak metody i narzędzia jakie pozyskali na szkoleniu wpłynęły na efektywność ich pracy.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z marketingiem

Czy warto zostać trenerem biznesu?
Czym powinien wyróżniać się trener biznesu?
Jak zmotywować się do realizowania planów?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@hotel-augustow.pl

Galeria